لیست مجلس تهران، ویرایش ششم لیست منهای فقر

ضimagesدر انتخابات مجلس بر اساس شاخصهای انقلابیگری، سوابق در لحظه های حساس مثل فتنه، برجام، دانشگاه آزاد، آمریکا و…، مردم گرایی و به دنبال مستضعفین بودن، حرف تخصصی داشتن حداقل در یک حوزه و پیگیری آن در سوابق، استفاده از ظرفیتهای نمایندگی و… مهم است.در انتخابات مجلس دهم صف بندیهای اصولگرا و اصلاحطلب بدون هویت و تنها برای کسب قدرت است. لیستهای اصلی نیز در همین چارچوب و صرف سهمیه بندی احزاب شکل گرفته است. در این چارچوب از مجموعه افرادی که تا الآن کاندید شدنشان مشخص شده است. به نظر میرسد بعضی چهره ها هستند که میتوان قطعاً به آن ها رای داد، بعضی با صلاحیت کمتر اما قابل رای دادن هستند، بعضی نیز برای پر کردن برای ۳۰ نفر که تکلیف به نظر می رسد میتوان در باره شان جمع بندی کرد:

بر اساس صلاحیت‌های گفته‌شده در بالا تعدادی از افرادی که واجد صلاحیت حداکثری بوده و می‌توان ایجاباً به آنان رأی داد را در صدر قرار داده شدند. کسانی که صلاحیتشان به‌اندازهٔ گروه اول یافت نشد، اما می‌توان به دلیل اقدامات و رویه‌هایشان به آنان رأی داد در رتبهٔ بعدی و سپس افرادی که برای پر کردن لیست می‌توان به آنان رأی داد، جایگزین شدند. این لیست بر اساس خیرالموجودین است و به معنای تأیید کامل این افراد نیست. بسیاری از افراد را که در لیست متحد بودند، شامل شده و تعداد دیگری را نیز که واجد صلاحیت‌های جدی بودند از خارج لیست برگزیده است.
این لیست نه تقابل با فهرست‌های دیگر که انکار این نحوهٔ لیست‌بندی – سهمیه‌بندی است و با ظرفیتی محدود تلاش دارد تا به وظیفهٔ انقلابی و شرعی عمل کند.
این لیست بدون هماهنگی افراد درون آن و تنها از جانب جمعی از جوانان انقلابی نسل سوم و چهارم بسته‌شده است و به معنای پذیرش آن از جانب افراد درون لیست متحد که از جانب لیست به عدم عضویت در فهرست‌های دیگر ترغیب شده‌اند، نیست.
همه باید بدانند که قدرت ابزار است و راه جلب مردم، جلب اعتماد آنان، با خدمت و مطالبهٔ دردهای آن‌ها با زبان خود آن‌هاست تا مردم افراد را بخواهند نه به ضرب‌وزور پول، تبلیغات، تشکیلات و رسانه، افراد وارد قدرت شوند و تا این رویکرد اصلاح نشود، و مردم تنها در چند هفتهٔ منتهی به انتخابات مهم نشوند، آش همین آش و کاسه همین کاسه است.

صلاحیت حداکثری:

 1. مهدی کوچک زاده نماینده مردم نهران در مجالس هفتم تا نهم و استاد دانشگاه تربیت مدرس
 2. محمدحسن طریقت منفرد (تنها وزیر بهداشت عدالتخواه و انقلابی کل تاریخ انقلاب که با نظام پزشکی به عنوان عوامل وضع موجود نظام سلامت در افتاد)
 3. سیدمحمود نبویان: نماینده تهران و استاد حوزه و دانشگاه
 4. اسماعیل کوثری: فرمانده اسبق لشکر ۲۷ محمدرسول الله و نماینده تهران
 5. زهره طبیب زاده: نماینده تهران و رییس اسبق دانشکده پزشکی دانشگاه شهید بهشتی
 6. مقداد همتی از طراحان مسکن مهر، فعال سابق دانشجویی و مشاور وزیر مسکن و شهرسازی در دولت دهم
 7. حجت الله عبدالملکی از اعضای سابق دبیرخانه شورای امنیت ملی و استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع)
 8. یعقوب توکلی واسکس: روحانی، استاد تاریخ و  نویسنده
 9. افشین پروین پور: از طراحان مسکن مهر، فعالان سابق دانشجویی و عضو سابق شورای عالی مسکن

افراد با صلاحیت های پایینتر که میتوان به آنها رای داد:

 1. محمد حسین ساعی: عضو سابق دفتر فرهنگی مرکز پژوهشهای مجلس و از مدیران سابق رسانه ملی
 2. محمد سلیمانی: وزیر ارتباطات دولت نهم و نماینده فعلی مجلس و عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت
 3. پرویز داوودی : معاون اول دولت نهم و استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی
 4. سیدمسعود میرکاظمی: رییس کمیسیون انرژی مجلس فعلی و وزیر نفت و بازرگانی دولت نهم
 5. سید مهدی هاشمی سرپرست سابق وزارت کشور
 6. حسن سبحانی (فعالترین نماینده تاریخ انقلاب و نماینده مجالس پنجم، ششم و هفتم از دامغان)
 7. محمدهادی زاهدی وفا: استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق و عضو سابق دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی
 8. الیاس نادران: نماینده مجالس هفتم تا نهم و استاد اقتصاد دانشگاه تهران

افرادی که برای پر کردن لیست به آنها رای میدهم

 1. مرتضی آقاطهرانی: استاد اخلاق
 2. بیژن نوباوه وطن: مدیرمسئول عصر ایرانیان
 3. حسین طلا: نماینده فعلی مجلس
 4. علیرضا زاکانی
 5. فروزنده
 6. مهرداد بذرپاش: نماینده مجلس و مدیرمسئول وطن امروز، مشاور جوان اسبق شهرداری تهران و ریاست جمهوری، ریاست اسبق سازمان ملی جوانان، سایپا و پارس خودرو.
 7. فاطمه آلیا: نماینده سه دوره مجلس
 8. سید علی قریشی
 9. مهدی ناظمی اردکانی
 10. مهدی اسماعیلی: معاون اسبق امنیتی سیاسی استانداری اصفهان
 11. رحماندوست
 12. الهیان
 13. حدادعادل

من اصولگرا نیستم، اصولگرایی را امر ناقص و بیخاصیتی میدانم و به این افراد از لیست اصولگرایان رای نخواهم داد:، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد، لاله افتخاری، احمد توکلی،‌ یحیی آل‌اسحاق، غلامرضا مصباحی‌مقدم،‌ حسین مظفر،  مرضیه وحیددستجردی، مهدی وکیل‌پور، محمدنبی حبیبی، فاطمه رهبر، محمدجواد عامری‌شهرابی.

این لیست پذیرش واقعیت های موجود است و اصلا آرمان گرایانه نیست البته در نهایت حتماً به سی تا رای خواهم داد.

این نوشته در مواضع رسمی ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

27 Responses to لیست مجلس تهران، ویرایش ششم لیست منهای فقر

 1. شهروند می‌گوید:

  سلام
  مسعود میرکاظمی خوب نیست. او فردی هست که در یک برنامه ی تلویزیونی به شدت از واردات بی رویه ی انگور گران قیمت و بدطعم از شیلی دفاع کرد و در یک فرافکنی اشاره به صادرات سنتی کشمش از ایران شد. چنین کسی به درد نمایندگی نمی خورد.

 2. محمد می‌گوید:

  سلام
  با همه احترامی که برای شما قائلم یادآور چند نکته می شوم:
  ۱- کوچک زاده را نماد حماقت نمایندگان مجلس کرده اند. آقای کوچک زاده با همه مواضع انقلابی اش رفتاری کاریکاتوری از خود نشان می دهد.
  ۲- احمد توکلی در لیست شما منفی است، بنا به تعریف اصولگراست اما فردی است کاملاً مستقل. مواضعش را دنبال کرده باشید متوجه می شوید منفعت خواه نیست و طبق برداشت خودش عمل می کند. فکر می کنم بیشتر موضع ایشان را در برجام نپسندیده اید. متنی در تلگرام شخصی اش منتشر کرده که ممکن است در وب سایت های خبری هم آمده باشد. آن را بخوانید.
  ۳- در مورد طریقت منفرد نظر منفی ندارم. می دانم این روزها برای ایشان تلاش می کنید. اما دلایلی از تحلیل شما نمی دانم؟ وفاداری ایشان را به طب سنتی فرض کرده اید؟ کافی نمی دانم. ایشان از دوستان بسیار نزدیک آقای احمد توکلی هستند و مواضع فکری ایشان را کامل قبول دارند. از نزدیکان خانه کارگر و آقای محجوب و حکیم های معروف طب سنتی هم هستند.
  ۴- خیلی از افراد شما با صلاحیت حداقلی و لیست پرکنی تنها رزومه مثبتشان در دولت احمدی نژاد بوده است. از آنهایی که در مجلس بوده اند چه نکته مثبتی برداشت می توان کرد؟
  ۵- برایم جالب است به مصباحی مقدم در مجلس رای نمی دهید و در خبرگان به او رای می دهید. خبرگان مهم تر است یا مجلس؟
  ۶- در جمع به ظن من با برخی افراد احساسی برخورد کرده ای در چیدمان آنها. و خوشبختانه از مناسبات بین افراد بی خبری. افرادی در لیست شما هستند که از نظر فکری و اجرایی بسیار به هم نزدیک هستند (جز مواردی نادر) و هر کدام را در یک واحد طبقه بندی کردی و به برخی رای نمی دهید.
  در هر صورت اردتمند شما بوده و هستم

  • محمدصادق شهبازی می‌گوید:

   مصباحی مقدم را رای نمی دهم اشتباه شده بود
   آقای طریقت منفرد تنها وزیر بهداشت عدالتخواه تاریخ انقلاب است که با نقطه ی اصلی مشکلات نظام سلامت که پر شدن چیب پزشکان متخصص و بیمارستانهای خصوصی و خالی کردن جیب بیماران و در مضیقه گذاشتن بقیه پرسنل درمان اعم از پرستاران، توانبخشان، پزشکان عمومی و پزشکان سنتی است، در افتاد. و مشخصاً با نظام پزشکی و بی عدالتی در نظام سلامت درگیر شد تا آنجا که آقای ولایتی صاحب بیمارستان مسیح دانشوری و از سران نظام پزشکی بر علیه ایشان موضع گرفت.

 3. حمید احدی می‌گوید:

  پس با این تفسیر شما انشالله انتخابات ۷اسفند رو وا دادیم رفته …

  انصافا خسته نباشید !

  مجلس ششم جدید پیشاپیش مبارک …

 4. علی می‌گوید:

  به شما پیشنهاد میکنم
  سید مهدی هاشمی
  و علی اصغر زارعی(حراست کل کشور زمان احمدی نژاد) رو اضافه کنید

 5. روح الله می‌گوید:

  حسین قریشی کیه؟!

 6. محمد می‌گوید:

  با عرض سلام
  اگرچه که آقایان توکلی و مصباحی مقدم عملکرد خوبی در برخی مواقع ندارند ولی از نظر اقتصادی پیگیر موارد خوبی میشوند؟ اینطور نیست؟ دکتر خوش چهره هم لطفا توضیح بفرمایید.

  آقای فروزنده رو چطور میبینید؟ آقای عامری و وکیل پرو چهره های شناخته شده ای نیستند.اگر اطلاع دارید توضیح بدهید

  در مورد خبرگان ۱۶نفر پر نمیشود و با مسامحه کاری میتوان۱۶نفر را پیدا کرد.نظرتون در مورد آقای ری شهری و مصباحی مقدم و باقری کنی و آیت الله امینی رو میخواستم بدانم و اینکه به نظرم سن افراد نیز مهم است.

  • محمدصادق شهبازی می‌گوید:

   سلام
   در جزئیات اقتصادی آقای توکلی و مصباحی مقدم دید روشنی دارند، اما در سطح کلان آقای مصباحی مقدم دیدگاه هایشان به راست اقتصادی (لیبرالیسم) نزدیک است، همین طور نزدیکی ایشان به آقای هاشمی محل سوال است.
   آقای خوشچهره و توکلی نسبت به دولت قبل مواضعی داشتند که به تعبیر خود آقای توکلی به نفل از رهبر انقلاب کینه توزانه بود. آقای توکلی در موارد حساسی مانند برجام، دانشجوی پولی و… در جبهه ی مقابل بازی کرده است.
   مواضع سایت آقای توکلی هم مواضع انقلابی نیست و حتی در پازل روشنفکران است. گرچه در مجموع ایشان را به لحاظ پیگیری فساد، دقت های در تحلیل های اقتصادی و… نیروی مفیدی میدانم اما مواردی مثل برجام و اصلی فرعی نکردن در دولت قبل آن قدر بزرگ است که به ویژه در مورد برجام باید یک بار نه بشنوند.
   سن آقای توکلی و بیماری ایشان هم اساساً موجب شده توانایی جسمی نداشته باشند.
   آفای فروزنده را مثل آقای زاکانی و بذرپاش می بینم، البته ایشان آدم پرکاری است ولی حاشیه های سیاسی آن بزرگواران را دارند.
   آقای عامری باجناق آقای طائب است و نزدیک یک دهه مسئول بسیج امیرکبیر بود، نه تنها نزدیکی به مجموعه های امنیتی به تبع این پیوند نزدیک، که عملکرد غلط در دوره بسیج امیرکبیر در دهه هفتاد و عدم دیده شدن حرف تخصصی از ایشان در حوزه تخصصی شان به ویژه در موردی مثل قراردادهای جدید نفتی دلیلی برای رای دادن به ایشان باقی نمی گذارد.
   آقای وکیل پور از نیروهای آقای قالیباف و سهمیه آقای رضایی در لیست است. گذشته از سهیمه ای بودن و وجود چهره های با صلاحیت بیشتر بیرون لیست شایعاتی در مورد حضور ایشان در ماجرای ۸۸ همراه پسر آقای روح الامینی هست که چون حجتی برایش ندارم به آن استناد نمی کنم.
   آقای ری شهری و امینی در لیست هاشمی هستند، همچنین مواضع شان به ویژه آقای امینی به نظر با گذشته انقلابی شان تفاوت هایی یافته است که در فیلم انتخاباتی شان نیز مشهود بود. آقای مصباحی را قبلاً در همین صفحه توضیح داده ام. در خبرگان شما ماکزیممم به حدود ده نفر میتوانید برسید تا در پازل انگلیس نیفتید.

 7. رشید قانعی می‌گوید:

  آیا رای دادن به لیست کار عوامانه ای است ؟

  سلام
  شاید برای برخی دوستان هنوز این مساله وجود داشته باشد که در این انتخابات اصلح چه کسانی هستند و باید به چه کسانی رای داد ؟
  چه اینکه از نظر بعضی دوستان لیست ائتلاف اصولگریان کامل نیست و شاید در آن ملاحظات سیاسی نهفته باشد و از نظر عده ای دیگر اصولا رای دادن به لیست یک کار کوته نگرانه و از خواص عوام الناس است که چون توانمندی و ظرفیت ادراکی کامل برای شناخت همه ی کاندیداها را ندارند، به رای لیستی روی می آورند .

  به نظر بنده سه تا مساله را باید در این انتخابات برای رای دادن در نظر گرفت .

  اول اینکه همانطور که آقا هم فرمودن، اگر واقعا یک عده از متدینین با سابقه مناسب دورهم جمع شدن و لیستی را تهیه کردن می توان به آن لیست اعتماد کرد . فرمایش ایشان نیز به نظر جهت دهی سیاسی و تذکاری برای حزب اللهی ها داشت ، زیرا طبعا قرار نیست رهبر یک عنصر خنثی در عالم سیاست داخلی باشد و مقابل فتنه اکبر سکوت کنند تا کشور از دست برود. پس از این جهت رای دادن به لیست یک کار عوامانه و کوته نگرانه نیست.

  دوم اینکه رای دادن فقط یک کار تکلیف محوری محض که آن هم صرفا رای به اصلح باشد، نیست. بلکه به نوع خود یک فعالیت سیاست ورزانه است که باید با هوشمندی های سیاسی نیز همراه باشد. یعنی اینکه متوجه باشیم قرار نیست رییس جمهور انتخاب کنیم که نهایتا برنده یک نفر باشد. بلکه قرار است یک مجلسی را شکل بدهیم که طبیعتا آرایش نیروها در آن هم مساله ی بسیار مهمی است. چه اینکه در مجلس عموما اکثریت نماینده ها پیرو یک اقلیت پیشرو که عموما نمایندگان تهران و شهرهای بزرگ هستند می باشند. پس از آنجا که می دانیم امکان رای آوری افراد خارج از لیست در این انتخابات قطعا صفر است، می توان به همین لیست بسنده کنیم.

  سوم آنکه دشمن به شدت برای این انتخابات چنگ و دندان نشان داده است که راهش هم اصلاح طلبانند. نباید گذاشت کسانی که در فتنه ۸۸ از در نتوانستند تو بیایند حالا از پنجره انتخابات مجلس وارد شوند. یقینا صحبتهای اکبرهاشمی را که لیدر جریان فتنه است را نیز در این چند وقت شنیده اید و می دانید چه خوابی برای کشور دیده اند. پس از بغض معاویه هم که شده باید به این لیست رای داد . ضمن آنکه دوستان دقت بفرمایند شاید رسانه های اصولگرا برای اختلاف افکنی در لیست اصلاح طلبان حرف از لیست های موازی آنها می زنند، اما حقیقتا اینگونه نیست و کل اصلاح طلبان و طرفدارانشان بر روی یک لیست تمرکز کرده اند. ضمن آنکه تجربه شخصی بنده در این چند وقت از گفتگو با افراد مختلف نشان می دهد خیلی از افرادی که شاید در کل عمرشان دو بار تجربه رای دادن نداشته اند، در این انتخابات برای رای به اصلاح طلبان می خواهند پای صندوق رای بیایند.

  دوستان از جوسازی رسانه ها درباره ی رای آوری اصلاحات هم نگران نباشند، چه به زعم لیدرهای اصلاحات و چه اصولگرا، مجلس آینده، مجلس اصولگرای حداکثری هم اگر نباشد، مجلس اصلاح طلبان نخواهد بود.
  در لیست خبرگان پیشنهاد می شود بجای روحانی به آیت الله شاه آبادی رای دهید .

 8. نیما می‌گوید:

  سلام
  خواستم بپرسم چرا مهدی کوچک زاده را در اول لیست قرار دادید. اصلا نمی تونم صلاحیتش رو بپذیرم چه برسه به اینکه به همه ترجیح داشته باشه. ممنون

  • محمدصادق شهبازی می‌گوید:

   کوچک زاده با همه ی ضعفها هم نماد اعتراض به دولت است، هم نشان داده اهل مسامحه کاری نیست. شرط اصولگرایان برای ائتلاف نبودن کوچگ زاده بود لذا میشود او را در صدر قرار داد. چنان که اصلاحطلبها انتخابات قبل مطهری را حتی تک رای میدادند چرا که نماد اعتراض به برخورد با فتنه گران بود.

   • ناظر می‌گوید:

    چرا اقای حدادعادل را در آخر لیست قراردادید؟؟!!!!!!!

    • محمدصادق شهبازی می‌گوید:

     اگر گزینه مناسب دیگری بود هرگز به آقای حداد رای نمی دادم
     ایشان جزو کم کارترین هاست و همین طور بسیاری اثرگذاری هایش مثل ماجرای برجام غلط است. طرح دو فراکسیون که منجر به پذیرش برجام شد، نتیجه اقدام ایشان بود.
     در مجلس ششم که رییس فراکسیون اقلیت بود بیش از یک سوم مجلس را غایب بود در حالی که موسی قربانی و شاهرخی در فضای سیاسی و حسن سبجانی در فضای اقتصادی در حال جنگ بودند!
     ظاهراً ایشان قبل از انقلاب هم در انجمن شاهنشاهی فلسفه با آقای نصر دمخور بوده اند و هنوز نیز هرگاه از ایشان در مورد رییس دفتر فرح پهلوی (نصر) سوال میشود، تا به حال نیافته ام تبری بجویند.
     کلاً جز چند سخنرانی فتنه ۸۸ نقش آفرینی جدی از آقای حداد در کل تاریخ انقلاب به راحتی یافت نمی شود، گرچه خدمات ایشان در فرهنگستان ادب پارسی قابل استفاده است.

 9. مرتضی می‌گوید:

  چرا میرکاظمی را گذاشتی
  کدام موضع گیری تخصصی اش درست بوده است ؟

  • محمدصادق شهبازی می‌گوید:

   اشکالات او مثل اعتراض به مسکن مهر، همراهی با بازرگانیچیهای وارداتی ها و… مشخص است. اما در ماجرای نفت، کرسنت، برجام و… مواضع خوبی دارد

   • حمید می‌گوید:

    عملکرد دو ساله آقای میرکاظمی در نفت که تقریبا در حد کاراموزی خلاصه شد و خروجی اش هم قطع سواپ و فازهای ۳۵ ماهه بود که حالا ایشان یقه همه را در حوزه نفت می گیرند. کاش آدمهای قوی تر نفتی داشتیم که با تحلیلهای محکم کارشناسی و نه با پرونده های جمع اوری شده در دوران وزارت حرف میزد.
    قضیه کرسنت را هم که متاسفانه تقریبا هیچ کس اخلاقی و خالصانه قربه الی الله نقد نکرده و به این ترتیب آقای میرکاظمی هم به عنوان دشمن درجه یک زنگنه, به طبیعت جایگاهش عمل کرده.
    در کل از نوع ادبیات و موضوعات مورد علاقه ایشان نه کارامدی و نه اخلاص عمل بنظر نمیرسد.

 10. علی می‌گوید:

  آقا صادق نظرت در مورد ناظمی اردکانی چیه؟

  • محمدصادق شهبازی می‌گوید:

   نظرم مثبت نیست! ایشان از آدمهای جامعه اسلامی مهندسین و راست سنتی هستند!

   • محمدحسین می‌گوید:

    همین که یک نفر راست سنتی یا موتلفه باشد برای رد کردنش کافی است؟!

    • محمدصادق شهبازی می‌گوید:

     جهت گیری اصلی راست سنتی طیف تجار بازار و همین طور فضای روحانیت سنتی است که با وارداتچیها و خام فروشها از یک سو و از سوی دیگر با طیف های سنتی روحانیت و… که کارنامه خوبی به ویژه در دوره امام ندارند، نسبت پیدا میکنند.
     گرچه خورده کنار نیروهای هم جهت با انقلاب هم در این مجموعه ها هست ولی در نهایت این مجموعه ها در فضای نزدیک به آقای هاشمی تنفس میکنند گرچه در جناح به ظاهر مقابل باشند

 11. محمدجواد می‌گوید:

  به نظر شما با این وضعیت کاندیداهای متکثر جریان اصولگرا و نیز تاکید اصلاحات بر رای لیستی آیا این نحو پراکندگی آراء خظرناک نیست؟
  اصلاح طلبان تمام نیرهاشون رو ترغیب به رای لیستی کردند. این رو هم میدونیم که تهران مردم اصلاح طلبش بیش از اصولگراها هستند. واقعا این شیوه ی شما به صلاحه؟

 12. مجمود خرم آبادی می‌گوید:

  سلام
  به طریقت منفرد رای نمیدم. کلا دو ماه وزیر بود قدر دو سال گند زد تو نظام سلامت…!
  برخی از اولویت بندی هاتون رو هم جابه جا می کنم. نادران و زاکانی جزو اولویت های اول من هستن. توکلی رو قبول ندارم. به خاطر مواضع ضایعی که نتیجه اونها بیشتر مطرح شدن توکلیه نه مطرح شدن آرمان های اسلام و نظام اسلامی.
  .
  .
  .
  ولی در کل به شما اطمینان دارم برادر!
  یاعلی

 13. رضاعلی می‌گوید:

  سلام . لطفا نظرتان را در مورد آقایان غرضی و شیخ الاسلام و زاهدی وفا و فیروز اصلانی کاندیدهای شهر تهران بفرمایید

  • محمدصادق شهبازی می‌گوید:

   سلام علیکم
   در مورد آقای غرضی همین بس که دهنمکی و مهدی نصیری از فساد مجموعه مدیریتی ایشان گفتند، او از ان ها شکایت کرد و در دو دادگاه جنجالی هر دو تبرئه شدند!
   آقای شیخ الاسلام موضع سیاسی مستقری ندارد و معروف است بسیاری تصمیمات ایشان با استخاره اتخاذ میشود.
   آقای اصلانی یک حقوق دان انقلابی، ساده زیست و بسیجی است ولی خب فضای فکری اش کیهانی است. احتمال زیاد با تحلیل های روزهای آخر کیهان که خطر اصلاح طلب ها هست کنار برود، ولی آدم سالمی است و اگر بماند من به ایشان رای می دهم.

 14. علیرضا می‌گوید:

  سلام برادر
  خصوصی یا عمومیش با شما ولی لطف کن جواب بده
  چی جوری محمد کوثری تو اولویت یکه؟
  محمد کوثری در دومین جلسه کمیسیون برجام انتقادش از زاکانی این بود که قرار بود یک خلاصه و بولتنی از برجام بدید تا نمایندگان مطالعه کنند!!
  منِ هیچ کاره کل برجام رو خوندم بعد نماینده مجلس به خودش زحمت نمیده کلش رو بخونه
  احتمال زیاد به کوثری برای پر کردن لیستم رای میدم

  چرا قطعا به مرضیه وحید دستجردی رای نمیدی؟
  داستان دقیق نظام پزشکی و طریقت منفرد چی بود؟ این جوری یادمه که احمدی نژاد امضا نمی کرد نه وزیرش

  خانم های مجلس کجا فعال بودند؟ مثلا همین زهره طبیب زاده ای که قطعا به آن رای می دهی…

  التماس دعا
  ارادت

  • محمدصادق شهبازی می‌گوید:

   سلام
   آقای کوثری در مورد برجام و بسیاری مسائل دیگر که به کمیسیون شان مربوط بود هم موضع می گرفت و هم موضع انقلابی. مواضع ایشان در مقایسه با افرادی نظیر حداد و آقاتهرانی قابل مقایسه نیست و ایشان در مواردی نظیر برجام از اول علنا مخالفت کرد و در جلسات نقد نیز حاضر بود.
   دستجردی از چهره های اصلی نظام پزشکی عامل وضع نابرابر و به سود پزشکان متخصص و بیمارستان های خصوصی و ضرر مردم، پزشکان عمومی، پرستاران، توانبخشان و پرسنل سلامت است. علاوه بر این معروف است حتی در رسیدگی های خودشان حاضر به ادامه درمان زایمان طبیعی نیستند، هم چنین ایشان عملاً همراه و جزو شبکه ریییس قبلی دانشگاه علوم پزشکی تهران که از روسای نظام پزشکی است بوده اند.
   جز زهره طبیب زاده که در همه موارد از وزارت علوم تا برجام، مالیات، مسکن و… پای کار بوده هیچ کدام کاری نکرده اند، رهبر و افتخاری علاوه بر موتلفه ای بودن به برجام رای دادند، الهیان فقط به صرف سهم آقای زاکانی در لیست است و کارنامه عملکردش در مجلس هفتم روشن نیست. در این میان خانم آلیا هم حاشیه هایی داشته ولی به نسبت آن چهار تا بهتر است. گرچه اگر گزینه ی بهتری پیدا کنم به ایشان رای نخواهم داد. ولی خانم طبیب زاده را با افتخار اول لیست مینویسم چون همیشه در صحنه بود هم موارد سیاسی، هم فرهنگی هم اجتماعی و هم اقتصادی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *