به جای کارهای نمایشی در مورد نامه رهبری، باید به ارتباط‌گیری مستقیم مردمی پرداخت

جنبش-دانشجوییعضو سابق جامعه اسلامی دانشجویان کشور گفت: به جای کارهای نمایشی در مورد این نامه باید پیام اصلی رهبر انقلاب را گرفت که ضرورت ارتباط گیری مستقیم نهادهای مسئول و حرکت های خوجودش مردمی با افکار عمومی غرب است
به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از خرم آباد، محمدصادق شهبازی پنج شنبه ۲۹ بهمن در دوره تشکیلاتی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان که با حضور اعضای فعال این تشکل در شهر مقدس قم در حال برگزاری است، گفت: تشکل‌های دانشجویی باید نسبت به طرح مسائل بر خلاف اصول اساسی انقلاب و قانون اساسی مثل تلاش برای عادی سازی روابط با شیطان بزرگ و بی‌توجهی به منافع ملی و ظرفیت داخلی در حل مشکلات فعال عمل کنند.

عضو سابق جامعه اسلامی دانشجویان کشور حاکمیت اسلام، استقلال، آزادی، پیشرفت، جمهوریت، عدالت و تربیت انسان‌ها را از اصلی ترین اهداف انقلاب اسلامی نام برد و ادامه داد: در شرایطی که رهبر می گوید دچار جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، تشکل‌های دانشجویی و جناح فرهنگی مومن به وظیفه‌ی که در این میان دارد عمل نمی‌کند. کار به جایی می‌رسد که رهبری از عملکرد شعاری و همایشی مسئولین در مقابله با فساد انتقاد تند مطرح می‌نماید، اما نمود اجتماعی پیدا نمی‌کند.

شهبازی با تاکید بر اینکه پیشرفت ایران تنها با عبور از مسیر مقاومت در برابر زیاده خواهی های غرب می گذرد، تصریح کرد: یک از رسالت‌هایی که بر دوش جنبش دانشجویی سنگینی می کند این است که به تعبیر امام زهد و قدس اسلام ناب را در مقابل اسلام آمریکایی نشان دهد و به مقابله با انواع مختلف اسلام آمریکایی که ظواهری از اسلام را به همراه دارد اما باطن دین و آرمان‌های اصلی انقلاب نظیر مقابله با التقاط و تحجر، عدالتخواهی و نبرد با اشرافیت و سرمایه‌داری، استقلال و تقابل با ابرقدرت‌ها را در خود ندارد بایستد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی، عنوان کرد، به جای کارهای نمایشی در مورد این نامه باید پیام اصلی رهبر انقلاب را گرفت که ضرورت ارتباط گیری مستقیم نهادهای مسئول و حرکت های خوجودش مردمی با افکار عمومی غرب است. یکی از کارهای جنبش دانشجویی باید مطالبه عمکلرد نهادهای مسئول فعال در حوزه بین الملل و دمتولی دیپلماسی فرهنگی در این حوزه نظیر سازمان فرهنگ و ارتباطات، وزارت خارجه، مجمع تقریب، مجمع جهانی اهل بیت، نیروی قدس، معاونتهای تبلغ و بین الملل حوزه های علمیه تهران و مشهد و اصفهان و معاونت برون مرزی صدا و سیماست. یکی از مشکلات بسیاری از نهادهای مسئول این است که اساساً حرکت‌های خودجوش مردمی انقلابی در حوزه بین‌الملل را به رسمیت نمی‌شناسند و روحیه کارمندی و بیلان کاری بر بسیاری از فعالیت‌ها حاکم شده است.

همین مطلب در شبکه خبر دانشجو

این نوشته در در رسانه ها ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

1 پاسخ به به جای کارهای نمایشی در مورد نامه رهبری، باید به ارتباط‌گیری مستقیم مردمی پرداخت

  1. بی شناسنامه می‌گوید:

    با سلام. اینکه رهبر جامعه مستقیما وارد ارتباط گیری با جوانان اروپا می شود، بسی جای شرمساری برای مسئولان حوزه ی فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد و اینکه کار انجام نشده ی آنها را رهبر خود به تنهایی انجام می دهد. در واقع ایشان با این کار ناامیدی خود را از بخش فرهنگ و نهاد های دیگر مسئول اعلام می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *