در منطقه همه سرگرم اند و کسی به فکر آمریکا نیست

سر کار اصلی ما با کیست؟ با آمریکا. ما به امروز غزه دچار میشویم اگر مدام برویم با شیطان بزرگ مذاکره کنیم و به او دل‌خوش نماییم. راه قدس  و وضعیت امروز او به مادرس ایستادگی می‌دهد. یک موقع استعمار مستقیم کشورها را تصرف می‌کرد بعد استراتژی گماردن حکام دست نشانده بود . آن موقع به این نتیجه رسیدند، ماند3311455195789563265ن در منطقه و در اختیار گرفتن منابعش نیاز به یک نماینده دارد که قدرت‌های منطقه را درگیر کرده و منابع آن‌ها را در اختیار آنان قرار دهد، این‌جا بود که به اسرائبل رسیدند. متاسفانه امروز در منطقه همه سرگرم اند و کسی به فکر آمریکا نیست. حواسمان باشد که اگر کوتاه بیاییم در برابر آمریکا به سرنوشت غزه دچار میشویم. ما پشت داعش و اسرائیل باید آمریکا را ببینیم.

 سه شنبه صادق شهبازی از فارغ التحصیلان دانشگاه تهران پس از اجرای زنده آقای امیرحسین سرافرازی در نمایشگاه غزه، تنهای پیروز در پارک دانشجو به ایراد سخن پرداخت و به سوالات حضار پاسخ گفت.

وی در بخشی از سخنان خود اشاره کرد که بحث فلسطین قسمتی از یک برنامه استعماری است اگر بهانه های گذشته فلسطین و حضرت موسی و موقعیت صوق الجیشی منطقه و اشغال آن به وسیله دول استعماری نبود کشور دیگری را انتخاب می‌کردند، یعنی مسئله فلسطین را باید در چارچوب نظام سلطه و اقدامات آن بفهمیم. چنان که غیر از قدس، اوگاندا و آرژانتین هم جزو گزینه‌های آژانس ییود بود. در این طرح که قرار بود از نیل تا فرات را تصرف کنند، حتی بعضاً قسمتی از ایران هم ذیل آن مطرح شده است. نقشه ای که در داعش و غزه به وسیله استعمار در دست جریان است یک هدف داردف در اختیار گرفتن منابع منطقه. مسئله ی اصلی ما قبل از اینکه با اسراییل باشد با راس نظام سلطه است که امروز آمریکا است. این نقشه انگلیس و بعد آمریکا بود و قدس را به مسئله ی اصلی ما تبدیل کرده است. دشمنی که برای گرفتن منابع ما نقشه کشیده است. ما نباید سرگرم بشویم و باید جلوی ظلم بایستیم.

این فعال دانشجویی به شصت سال مذاکرات برخی گروه های فلسطینی اشاره کرد و افزود : کسی که نقشه اسراییل بزرگ را کشیده است نظام سلطه است، همان‌گونه که نقشه باقی منطقه را جوری طراحی کردند که همیشه منازعات قومی، مذهبی، اقتصادی و تجاری در منطقه جریان داشته باشد. وضعیت امروز فلسطین نتیجه ۶۰ سال مذاکره و دست دادن و پشت میز نشستن با نظام سلطه است. یاسر عرفات در اسلو قرارداد امضا کرد در شرم‌الشیخ هم‌چنین و مرتب با طرف مقابل قرارداد امضا کرد مذاکره کرد  و گفتند کوتاه بیاییم، نتیجه اش امروز بر فلسطینیان تحمیل می شود .ما  با سگی طرفیم که اگر عقب برویم می آید جلو تر می آید  و حمله می کند، اما اگر در برابرش بایستیم عقب نشینی می‌کند که تمثیل امام راحل (ره) است

صادق شهبازی حوادث امروز غزه را حاوی چند درس مهم دانست و گفت : سر کار اصلی ما با کیست؟ با آمریکا. ما به امروز غزه دچار میشویم اگر مدام برویم با شیطان بزرگ مذاکره کنیم و به او دل‌خوش نماییم. راه قدس  و وضعیت امروز او به مادرس ایستادگی می‌دهد. یک موقع استعمار مستقیم کشورها را تصرف می‌کرد بعد استراتژی گماردن حکام دست نشانده بود . آن موقع به این نتیجه رسیدند، ماندن در منطقه و در اختیار گرفتن منابعش نیاز به یک نماینده دارد که قدرت‌های منطقه را درگیر کرده و منابع آن‌ها را در اختیار آنان قرار دهد، این‌جا بود که به اسرائبل رسیدند. متاسفانه امروز در منطقه همه سرگرم اند و کسی به فکر آمریکا نیست. حواسمان باشد که اگر کوتاه بیاییم در برابر آمریکا به سرنوشت غزه دچار میشویم. ما پشت داعش و اسرائیل باید آمریکا را ببینیم.

او در پاسخ به سوالی که پرسیده بود « چرا کشورهایی مثل ایران و سوریه حمله نمیکنند تا غزه را آزاد کنند و آیا مسائل قومیتی ما هم به استعمار مربوط است » اینگونه پاسخ داد : در منطقه ما مرز ها در مرزهای قومیتی است که این نقشه را انگلیس چیده است. در پاکستان، ترکیه و شرق ما با افغانستان و بلوچستان، نقشه‌ای با نگاه به قومیت‌ها و منابعُ مثلا منابع نفتی که باعث جنگ هایی شد، و این نقشه بر سر منابع آبی دعوا ایجاد می‌کند. استعمار حواسش به همه جای نقشه است. نقشه طوری چیده شده که همیشه در منطقه دعوا باشد همان شعار انگلییس دعوا بنداز و حکومت کن. ابتدا  عثمانی و صفوی را با هم درگیر کردند و بعد عثمانی را تجزیه کردند، بعد با همین کشورها درگیر شدند. آن‌ها برای منطقه ما برنامه بلند مدت ریختند و ما را ضعیف کردند و ما درگیر جنگ های قومیتی شدیم… ما را به مسایل مختلف مشغول می‌کنند، تا ما را بچ‍ابند. در سال‌های مختلف از ناکارامدی‌های ما سوء استفاده شده و به ما ضربه زدند. در همین ژنو پول‌های ما را نداده اند و به تعهدات عمل نکرده اند. مسئله ما دشمن بزرگی به اسم آمریکا است و ما باید اشکالات را رفع کنیم و گرنه از آن نقطه ها به ما ضربه میزنند.

ما ابزار هایی مثل جنبش عدم تعهد داریمُ از ابزار چانه زنی و مدیریت نفتی میتوانیم استفاده کنیم ولی نمی کنیم. برای سوریه مهم ترین مساله امنیت خودش است، که الآن از بین رفته است.

حالا راه حل های ما برای پیروزی مردم غزه چیست ؟ راه حل نظامی: که ما یاد دادیم خودشان موشک ساختند، طرح دادیم بهشان. ما باید توجه کنیم که امروز امنیت غزه امنیت همه است. راه حل اقتصادی: تحریم شرکت های حامی اسراییلُ مثل کوکاکولا و نستله و … باید از مسئولین خواست که در این مورد وارد شوند. ما قانون مصوب داریم که نهادهای مسئول وظیفه داشتند، باید جلوی آن ها را گرفت. کار حقوقی که بیشتر کار مسئولین است، ما بسیاری از تحریم هایی که شده ایم نتیجه فعالیت های حقوقی است که  ما باید مسئولین و گروه های مردم نهاد را فعال کنیم که در دادگاه های کشورهای مختلف حتی کشورهای غربی و نیز نهادهای بین المللی با کار حقوقی و شکایت صهیونیزم و حامیانش را محکوم کنیم

در ادامه یکی از حضار گفت : « ما با وجود مشکل ها و بیکاری ها ابتدا باید مشکلات خودمان را حل کنیم. یک افغانی حقوق میگیرد ولی من چون کرد و سنی هستم کاری ندارم. » صادق شهبازی در پاسخ به این صحبت اشاره کرد که ما در کشور خودمان مشکلات بیکاری و فقر داریم. سال ۸۱ و ۷۱ تحریم نبودیم که دلار دو برابر شد. باید رفت سمت حل بنیادین مشکلات. موقعی هست که ما در جایی هستیم که کاری به کار کسی ندارد، این حرف قابل تامل است، ولی ما در منظقه ای هستیم که استعمار منافع دارد و می‌خواهد در ان دخالت کند، این جا منابع وجود دارد. میخواهند امنیت را به هم بریزند وضعیت عراق و سوریه مشخص است. کی میتوان کشور را پیشرفته کرد؟ وقتی که بتوانیم رو ی پای خودمان بایستیم و امنیت داشته باشیم. قبل از انقلاب شصت هزار مستشار آمریکایی در این کشور بود و انبار سلاح های آمریکایی بودیم و ولی نمی توانستیم استفاده کنیم. بسیاری از وقت ها مشکلات ما به بیرون ربطی ندارد به ناکارامدی های ما برمیگردد. بعضی نمی دانند و بعضی از مسیولین هم نمی توانند، باید از مسئولین مطالبه کرد. اگر بگوییم به کسی کار نداریم آن ها به ما کار دارند… داعش و طالبان و … را به راه می اندازند، اسرائیل را به قوت می‌اندازند. هم امنیت کشور ما وابسته به مقابله با آن هاست هم پیشرفت کشور به آن مربوط است.

وی افزود، بگذریم از دستورات دینی که به رسیدن به مظلوم سفارش می کنند و ماهیت انقلاب اسلامی که در مقابله با نظام سلطه است و حتی این محاسبه مادی که حمایت از فلسطین را به نفع ما نشان می دهد. مسئله بعد این است که مگر ما چقدر حمایت میکنیم از فلسطین؟ فلسطین در چهار دیواری اسرائیل و مصر محدود است. به غزه غذا نمی رسد، چه برسد به حمایت های دیگر. بخش عمده حمایت ما از فلسطین معنوی است.

همین مطلب در غزه تنهای پیروز

این نوشته در در رسانه ها ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

1 پاسخ به در منطقه همه سرگرم اند و کسی به فکر آمریکا نیست

  1. fateme می‌گوید:

    ببینید
    کوچولوی ما هم بصیرتش از بعضی مسئولین عالی رتبه بیشتره!
    http://ermia63.persiangig.com/IMG-20140724-WA0000.jpg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *